Tüketicileri nasıl bir gelecek bekliyor?

Akfen Holding desteğiyle 3 ayda bir hazırlanan Strategy dergisinin 22’nci sayısı yayınlandı. Birçok alanda yaşanan “dijitale yönelim hareketi” nedeniyle herkese açık bir platform olarak tamamı dijital ve ücretsiz olarak mobil cihazlara kolayca indirilebilen özelliğe sahip hale getirilen Strategy dergisinin yeni sayısında önemli konular yer alıyor.

“Yarını bugünden okuyun” sloganıyla İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan Strategy dergisi, son sayısının kapağına “Dijital İşbirliği Çağı” başlığını taşıdı. Kapak haberinde teknoloji sektörünün önde gelen isimleri 21’nci yüzyılın değişen rekabet koşulları içerisinde atılan adımları, gelişmeleri ve insanlığı nasıl bir geleceğin beklediğini değerlendiriyor.

“Türkiye hidrojen merkez olabilir mi?” başlıklı haber dosyasında ise fosil temelli yakıtlara karşı dünyada etki alanı hızla genişleten hidrojen alanında Türkiye’nin uluslararası bir merkez olabilme şansı uzmanlar tarafından analiz ediliyor.

Dergide dünyanın en zengin insanlarından Jeff Bezos’un başında bulunduğu e-ticaret devi Amazon’un tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs krizine karşı uyum sağlayacak şekilde attığı hızlı adımlar ve bu adımlar sonrası dönem analizi “Amazon: Pandemi İçin Yaratıldı” başlıklı haberle yer alıyor.

Strategy’nin son sayısında 2030 yılına kadar 3,1 trilyon dolarlık iş değeri yaratması beklenen blokzincir konusundaki son gelişmeler, pandemi nedeniyle sanatta yeni dönem trendi haline gelen online müzayedeler dönemi ve perakendede fiziki mağazaların yerini aplikasyonlara bırakması trendi de ayrı haberler olarak okuyucuya sunuluyor.

Strategy’ye GAZBİR Başkanı Yaşar Aslan “Türkiye’nin enerji denklemi”, Sanat Danışmanı Sevil Dolmacı “Covid-19 süreci sanat ortamını nasıl etkiledi?”, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya “Turizmdeki son gelişmeler ve gelecek dönem beklentileri” ve Paynet CEO’su Serkan Çelik de “Para’nın dijitalleşmesi: Yıkıcı bir yenilik mi?” başlıklı yazıları ile katkı sağlıyor.

Hibya Haber Ajansı

Okunma