Securitas mobil kamera ile hızlı çözüm 

securitas-mobil-kamera-ile-hizli-cozum-17042002

Securitas mobil kamera ile hızlı çözüm 

Güvenlikte bilgi lideri Securitas, işletmelerin değişen yapı ve uygulamalarına uyum sağlayabilmek için özel çözümler geliştiriyor. Hızla devreye alınabilen Mobil Kamera da farklı güvenlik ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek için Securitas tarafından özel tasarlandı.

Mobil Kamera, tesis içerisinde hızlı değişen ihtiyaçlar için üretilmiş taşınabilir bir güvenlik sistemi. Koşulların ve risklerin her gün değişebildiği maden, AVM, enerji sahaları veya şantiyeler gibi geniş alanların güvenlik kurgularında etkin olarak kullanılabiliyor. Hızlı aksiyon alınmasını sağlıyor.

Sistem, aynı zamanda Securitas Uzaktan İzleme merkezi ile de entegre çalışıyor. Önceden kurgulanmış güvenlik senaryolarına göre sistemi uyarı düştüğünde, Securitas Operatörleri uzaktan bağlanarak, olası durumlara müdahale ediyor.

Dinamik ve Etkin Bir Çözüm

Mobil kameranın dinamik ve değişkenlik gösteren tesislerde önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Securitas Güvenlik Teknolojileri Koordinatörü Emre Erdal,”Sistem bize mobilite ve hız kazandırdı. Etkinliklerde ya da hizmet verdiğimiz sektörlerde güvenlik riski gördüğümüz projelere anında destek olabiliyor, riskleri minimize edebiliyoruz. Aynı zamanda iş ortaklarımız için dinamik bir Güvenlik senaryosu da yaratmış oluyoruz.” dedi.

Platform, ihtiyaca özel olarak da tasarlanabileceği gibi genelde iki sabit ve bir hareketli kameradan oluşuyor. Özel römorku sayesinde bir araç arkasında çekilerek hizmet verilecek bölgeye getirilebilen Mobil Kamera, dakikalar içerisinde devreye alınabiliyor. Üzerinde bulunan ses ve aydınlatma sistemleri ile ihlaller halinde gerekli uyarıyı yaparak etkin caydırma sağlarken, bataryaları sayesinde, elektrik bağlantısının kesildiği durumlarda bile saatlerce hizmet verebiliyor. Kalabalık kontrolünde canlı izleme için ek olarak kullanılabilirken, olay sonrası görüntüleri geriye dönük olarak izleme imkanı da sunuyor.

Endüstriyel tesislerden perakendeye, havacılıktan turizme, enerjiden alışveriş merkezlerine kadar 26 sektöre özel güvenlik çözümleri sunan Securitas Türkiye; 78 ilde, 11 Bölge Müdürlüğü’nde, 70 Şube Müdürlüğü ile, 2500 hizmet noktasında yaklaşık 20 bin çalışanı ile 1000’in üzerinde farklı projede hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için https://www.securitas.com.tr/


Hibya Haber Ajansı