Fonksiyonel mutfak workshop’ları ile karşınızda

Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi olan MSA, farklı ilgi alanları ve beslenme tarzlarına uygun olarak hazırladığı workshop’larına yepyeni bir kategori ekledi.

MSA Fonksiyonel Mutfak workshop’ları; tazeliğini ve özünü kaybetmeden hem lezzetli hem de bedene ve zihne faydalı tariflere dönüşen gıdaların keşfedilebileceği, çeşitli beslenme prensiplerine göre tasarlanan menülerin uygulanabileceği, mutfak becerilerini geliştirip farklı hazırlama tekniklerinin öğrenilebileceği yepyeni bir deneyim alanı olarak mutfak tutkunlarıyla buluşuyor!

Hali hazırda son derece kapsamlı 12 haftalık bir Fonksiyonel Beslenme Mutfak eğitimi sunan MSA, şimdi de günlük olarak gerçekleştirilecek, çeşitli beslenme prensiplerine göre tasarlanan içerikleri kapsayan Fonksiyonel Mutfak workshopları ile mutfak tutkunlarına bir müjde daha veriyor! Mayıs ve haziran ayında gerçekleştirilecek Ketojenik ve Ketojenik-2 workshop’ları ile mutfak becerilerinizi geliştirirken fonksiyonel mutfağı MSA ile keşfedeceksiniz

Ketojenik yemek alternatifleri ile leziz menüler

Düşük karbonhidratlı beslenmeyi tercih edenlerin uyguladığı ketojenik diyetlere özel menülerin MSA şefleri eşliğinde hazırlanacağı bu workshop’larda, ketojenik yemek alternatiflerini öğrenirken aynı zamanda fonksiyonel mutfak prensiplerine uygun bir şekilde malzeme kullanımını da keşfedeceksiniz. Böylece hem mutfak becerilerinizi geliştirecek hem de bundan sonra fonksiyonel besinleri ketojenik prensiplere uygun, doğru tekniklerle bir araya getirip farklı lezzetler hazırlamayı öğreneceksiniz. 

Ketojenik  // 5 Mayıs Çarşamba, 15.00 – 19.00

Ketojenik beslenme prensiplerine göre tasarlanmış workshop’ta, bu diyetin en önemli besinlerinden kırmızı etin, ketojenik sebzelerin ve çeşitli baharatların birbirleriyle nasıl en uyumlu şekilde kullanılacağını öğrenecek, başlangıçtan ana yemeğe ve tabii ki tatlıya kadar enfes bir menüye imza atacaksınız.

Damak çatlatan menüde neler mi var?

Avokado corned beef tartine; kızarmış ketojenik ekmek dilimleri üzerinde guacamole, dana döş ve küflü peynir sos

Kaburga yahni, marine mantarlar ile

Ghee ve parmesan peynirli karnabahar püresi

Ham kakaolu, hindistancevizi kremalı ketojenik kek

Demolar; ketojenik ekmek yapımı // corned beef yapımı - Kürlenmiş, salamura dana döş etinden elde edilen ev yapımı katkısız şarküteri ürünü

Ketojenik 2 // 08 Haziran Salı, 10.00 – 14.00

Ketojenik beslenmenin vazgeçilmez besinlerinden deniz ürünlerini doğru pişirme teknikleri ve ketojenik sebzelerle uyumlu şekilde hazırlamayı keşfedeceğiniz bu workshop’ta da başlangıçtan şekersiz tatlıya uzanan leziz bir menü hazırlayacaksınız. 

İştah açan Ketojenik 2 menüsü ise şöyle: 

Ghee ve kremalı karides; buharda pişmiş ketojenik sebzeler ile Ketojenik parmesanlı  karnabahar ekmeği

Sous-vide  somon;  buharda pişmiş brokoli ve yeşil yapraklı sebzeler,  peynir sos, turşu ile 

Tahinli yanık cheesecake

Demo; Ghee yapımı (sade yağ)

Hibya Haber Ajansı

Okunma