Chery, Türkiye’de UNICEF’le ortaklık yapıyor

Chery, UNICEF ile yaptığı iş birliği kapsamında Türkiye’de özel bir ziyaret gerçekleştirdi. Depremden etkilenen Hatay, Nurdağı ve Kilis bölgelerini kapsayan ziyaret, UNICEF eğitim programlarının çocukların yaşamları üzerinde bıraktığı olumlu etkiyi ortaya koydu.

Chery, Türkiye’de UNICEF’le ortaklık yapıyor

Chery, geliştirdiği üst düzey projeler ve iş birlikleriyle sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Şirketin UNICEF ile sürdürdüğü iş birliği kapsamında Chery heyeti, 6-7 Haziran tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret etti.

Şubat 2023’te meydana gelen büyük depremden etkilenen Hatay, Nurdağı ve Kilis bölgelerine kapsamlı bir ziyaret için UNICEF’e eşlik eden Chery heyeti, okul öncesi eğitiminden ergenlik becerilerine kadar eğitim programlarına odaklandı.

Chery heyeti; iki günlük ziyaret boyunca öğrenciler, öğretmenler ve paydaşlarla etkileşime girerek eğitim ve beceri geliştirme faaliyetlerine aktif olarak katıldı. Farklı öğrenme faaliyetlerine katılımıyla yerel eğitim girişimlerini anlama ve destekleme konusundaki kararlılıklarını vurgulayan Chery heyetinin üyeleri, depremden etkilenen bölgelerdeki çocuklarla etkileşime girerek her çocuk için kaliteli eğitimin önemine vurgu yaptı.

Yolculuğun ilk durağı, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve UNICEF iş birliğiyle inşa edilen Hatay’daki Hilalkent 2 Okulu oldu. Heyet, okuldayken matematik ve Türkçe derslerini gözlemledi ve bunlara katılarak mevcut öğrenme ortamına ilişkin değerli bilgiler edindi. Chery International Genel Müdürü Zhang Guibing, UNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi ve Chery International Genel Müdür Yardımcısı Zhang Shengshan, derslere katıldı, çocuklarla etkileşime girdi ve ziyaret boyunca eğitim personeli ile görüşmelerde bulundu. Konu hakkında değerlendirme yapan Chery International Genel Müdürü Zhang Guibing, “Her çocuğun eğitim hakkını korumak Chery'nin motivasyonu. UNICEF'in  çocukların eğitimini geliştirme ve savunma çabalarını desteklemeye kararlıyız. Bu iş birliği, Chery'nin toplumsal gelişmeyi destekleme taahhüdünü ortaya koyuyor.” dedi.

Heyet daha sonra Türkiye’deki okul öncesi eğitiminin mevcut durumunu ve zorluklarını daha iyi anlamak için UNICEF destekli iki merkezi ziyaret etti. Ayrıca birlikte sanat ve el sanatları etkinliklerine katılarak çocuklarla eğitici zaman geçirdi. Heyet, Canpolat Paşa Gençlik Merkezi’nde, gençleri gelecek için gerekli becerilerle donatan beceri eğitim programı hakkında bilgi aldı. Nurdağı’nda öğrencilerin robotik ve 3D modelleme projelerine katılımlarını, yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını gözlemledi.

Kilis’te, sanat ve İngilizce kurslarına katılan öğrencilerle etkileşime girerek, etkilenen toplulukları destekleyen eğitim fırsatlarına dikkat çekti. Chery Automobile heyeti, ziyaretin ardından dijital mobil teknoloji girişimleri de dahil olmak üzere yerel eğitim programlarının durumu hakkında fikir edinmek için yerel Türk hükümet yetkilileri, eğitim bakanlığı yetkilileri ve UNICEF ekibi ile görüşmelerde bulundu. Heyet, çocukların eğitimini geliştirmek, hayallerini desteklemek ve daha parlak bir gelecek inşa etmek üzere UNICEF ve diğer uluslararası kuruluşlarla devam eden iş birliğine olan kararlılıklarını tekrar etti.

Ziyareti değerlendiren UNICEF Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi, “Bu ziyaret, Chery Automobile ile ortaklığımızı ve Türkiye’deki çocukları kaliteli eğitime erişimde destekleme konusundaki ortak taahhüdümüzü pekiştiriyor. Bu ortaklık ve sağlanan esnek finansman sayesinde, 2023 depreminden etkilenen bölgelerde yaşayanlar da dahil olmak üzere çocuklara zamanında eğitim desteği sağlayabiliyoruz.Chery Automobile ile yapılan özel ortaklıklar, UNICEF’in etkiyi artırma, kaynaklardan yararlanma, dünyadaki ve Türkiye’deki savunmasız çocuklar için sürdürülebilir çözümler yaratma çabalarında çok önemli bir rol oynuyor.” diye konuştu. Chery ve UNICEF, 2023 yılında dünya genelindeki eğitim programlarını desteklemek üzere iki yıl süreli ve 6 milyon dolarlık yeni bir ortaklık açıkladı.

Chery, gelecekte sadece çevre koruma ve sosyal yardım alanında küresel kamu refahı girişimlerine öncelik vermeye devam etmekle kalmayacak, aynı zamanda tüketiciler, çalışanlar ve ortaklarla karşılıklı yararlar elde etmek için de çaba gösterecek.

Chery'nin sosyal sorumluluk ve kamu refahı çabalarını dünyanın her köşesine ulaştırma konusunda kararlı olup değerleriyle eylemleri uyum ortaya koyuyor. Chery, bu ortaklıkla UNICEF'in her çocuğa eğitim desteği sağlama ve tam potansiyele ulaşmalarını sağlama misyonunu destekliyor.

  Hibya Haber Ajansı